Telefon: 59 722 88 08 / e-mail: biuro@energeon.pl

Producenci

Co to jest oprawa liniowa?

Oświetlenie przemysłowe hal i magazynów jest wymagającym przedsięwzięciem. Wszystko dlatego, że potrzebne są specjalne rozwiązania zgodne m.in. z przepisami BHP oraz odpowiednimi normami. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem w przypadku wyboru lamp do dużych i rozległych przestrzeni produkcyjnych czy dystrybucyjnych jest oprawa liniowa. Pozwala ona na szeroki i równomierny rozsył światła, co jest niezwykle ważne w obiektach takich jak hale magazynowe oraz produkcyjne.

Jak wygląda oprawa liniowa?

Można zastanawiać się, czym na dobrą sprawę jest oprawa liniowa LED. To nic innego, jak lampy o podwyższonej mocy i sprawności w kształcie, który samodzielnie lub w połączeniu z kilkoma tworzą krótkie lub długie linie. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest zastosowanie mniejszej liczby opraw, ponieważ dostarczają one znacznie większą ilość światła w stosunku do zużywanej mocy.

Charakterystyka dobrych lamp przemysłowych.

Warto wiedzieć, że tego typu lampy powinny posiadać odpowiednie cechy, aby spełniały swoje zadanie. Przede wszystkim muszą zapewniać dobrą jakość widzenia co wiąże się z zastosowaniem dobrej jakości diod LED oraz odpowiednich układów optycznych, aby nie prowadziły do zmęczenia wzroku u pracowników. Powinny świecić pełną mocą zaraz po ich włączeniu, zapewniając odpowiedni komfort. Niezwykle ważne jest także to, aby przy maksymalnej wydajności były energooszczędne.

Ważnym również czynnikiem jest to, aby taka lampa nie przegrzewała się. Dzięki temu będzie można zminimalizować koszty eksploatacyjne oświetlenia. Muszą być równocześnie odporne na warunki panujące w danym obiekcie. Oznacza to, że oprawa liniowa powinna być szczelna i odporna na ewentualne uderzenia lub wibracje. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, żeby lampy były wytrzymałe na częste włączanie i wyłączanie. Powinny być zaopatrzone w przemysłowe zasilacze bardzo dobrej jakości i podwyższonej trwałości dzięki zastosowaniu komponentów odpornych na wyższe temperatury.

Nowe technologie w oświetleniu hal.

Obecnie dzięki rozwijającej się technice cyfrowej dostępne są także oprawy liniowe, które można z powodzeniem połączyć z systemami inteligentnego sterowania. Oznacza to, że mogą być one kompatybilne z różnego rodzaju czujnikami m.in. natężenia oświetlenia czy też obecności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl